Naucz się jak kupić dobry inwerter! 9 darmowych porad. - energetyczny

inwertery fotowoltaiczne

Paradoksalnie wśród wszystkich dzieł Einsteina zjawisko

Fotowoltaika jest prężnie rozwijającą się technologią i gałęzią przemysłu.
Historia tego wynalazku zaczyna się wraz z największym współczesnym uczonym, którym był Albert Einstein.
Za wyjaś

Naucz się jak kupić dobry inwerter! 9 darmowych porad. - energetyczny inwertery fotowoltaiczne
nienie tego zjawiska otrzymał on nagrodę nobla z fizyki w roku 1921.
Nikt wtedy nie przypuszczał, że z tego powodu będzie się budować panele słoneczne na całym świecie.
Paradoksalnie wśród wszystkich dzieł Einsteina zjawisko fotoelektryczne zdawało się być najmniej znaczące.
Był to czas wielkich przełomów w nauce. Nikt nie wiedział jakie zastosowania w przyszłości będą miały liczne nowe odkrycia z zakresu fizyki.
Dzisiejsze solary wykorzystują to co objaśnione zostało przez Alberta. Światło słoneczne padając na pewne materiały jest w stanie wybić elektrony walencyjne z atomów. A przepływ elektronów to nic innego jak prąd elektryczny.
Nie w każdym materiale da się ujarzmić energię słoneczną ale świetnie w tym się sprawdzają metale i półprzewodniki. To właśnie technologia półprzewodnikowa jest podstawą fotowoltaiki.
Te same mikro kryształy, które zrewolucjonizowały elektronikę i informatykę są podstawą nowoczesnej energetyki.


Solary czyli tak zwane kolektory słoneczne

Obecnie istnieje wiele nowoczesnych rozwiązań, które możemy z powodzeniem zastosować w swoim domu. Niezależnie od tego czy dopiero rozpoczynamy budowę czy zabieramy się za remont budynku, w którym mieszkamy od lat dobrze jest zapoznać się z coraz nowszymi i ciekawszymi możliwościami, jakie ciągle pojawiają się w architekturze.
Niektóre rozwiązania, pozwalają na obniżenie comiesięcznych opłat, a dodatkowo wpływają korzystnie na środowisko. Fotowoltaika, czyli przetwarzanie energii pochodzącej ze światła słonecznego w energię elektryczną jest stosunkowo nową, jednak również coraz lepiej znaną dziedziną nauki. Solary, czyli tak zwane kolektory słoneczne, które zazwyczaj montuje się na dachu budynku, pobierają energię ze światła słonecznego i przekazują do naszego użytku przetworzoną już na energię elektryczną. Dzięki takiemu rozwiązaniu, po zainwestowaniu w panele słoneczne, jesteśmy w stanie mocno obniżyć opłaty za zużycie energii elektrycznej. Możemy być także pewni, że nie rezygnując z własnego komfortu, korzystamy z ekologicznego rozwiązania.


Nowoczesny dom

Postęp technologiczny zagląda do najróżniejszych dziedzin naszego życia. Przykładem takiej nowoczesności jest fotowoltaika, która z powodzeniem staje się coraz popularniejsza w budownictwie. Od kilku lat ludzie chętnie inwestują w takie rozwiązania, które pomogą zaoszczędzić na rachunkach, a przy okazji będą przyjazne dla środowiska. Fotowoltaika bezpośrednio wiąże się z tym, że można na dachu domu zamontować panele słoneczne. Obecnie można ubiegać się o dofinansowanie do termomodernizacji budynku mieszkalnego. Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek. Dzięki temu, że samorządy dopłacają do takich inicjatyw, uda się wyeliminować piece, które emitują zbyt dużo zanieczyszczeń. Problem smogu jest dość powszechny w naszym kraju i znaczna ilość większych miast się z nim boryka. Jeśli ludzie, który budują domy zdecydują się na bardziej ekologiczne rozwiązania, postawią na domy pasywne, energooszczędne i będą montować solary to, być może, w niedalekiej przyszłości uda się wyeliminować lub ograniczyć emisję szkodliwych gazów.


A półprzewodniki składają się z dużej

Mówiąc fotowoltaika, mamy na myśli to, że możemy zbierać energię słoneczną, przekształcać ją w energię elektryczną, a następnie wykorzystywać do oświetlenia lub sprzętu AGD, ale także do ogrzewania, na przykład z elektrycznym ogrzewaniem podłogowym. Można zmniejszyć zużycie konwencjonalnej energii grzewczej (dodatkowo energię słoneczną można również wykorzystać do generowania ciepła w kolektorach słonecznych).

Solary składają się z wielu ogniw słonecznych. Z kolei ogniwa słoneczne składają się z wielu tak zwanych półprzewodników. A półprzewodniki składają się z dużej ilości krzemu.
Krzem w połączeniu z innymi pierwiastkami chemicznymi jest upakowany warstwami w ogniwach słonecznych. Jeśli światło słoneczne pada na te warstwy, między warstwami rośnie napięcie, jak w baterii - przepływa prąd. Dokładniej: prąd stały. Abyśmy mogli wykorzystać tę energię elektryczną, trzeba ją jeszcze przekształcić w prąd przemienny przez układ słoneczny (a dokładniej: falownik systemu).

W zależności od wyposażenia, grubości i wielkości panele słoneczne dostarczają energię elektryczną lub ciepłą wodę, która jest liczona w metrach kwadratowych.



© 2019 http://energetyczny.c2c.org.pl/